# SIKÇA SORULAN SORULAR

Sıkça sorulan sorular hakkında detaylı açıklama bilgilerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Güneşten ve rüzgardan korunmak için bir şeyin üzerine kurulan sistemdir. Daha çok görselliği için tercih konusu olmuştur. Kasetli tente, mafsallı tente ve çift taraflı tente gibi çeşitleri vardır.
Kökü latince saçak anlamına gelen “pergola” ifadesine dayanmaktadır. İtalyanca bir kelime olup, gölgeli yürüyüş yolu ya da geçit demektir. Dış mekanda oturma birimi olarak da bilinir. Alüminyum ve ahşap pergola vardır. Otomatik tente sistemidir.
Dış mekan stor perdeleridir. Güneş kontrolünü sağlamak için kullanılan perde ile iç mekandan dış mekanı izleyebilirsiniz. Otomatik kumanda sistemi ile kullanımı basittir.
Mevsimlerden etkilenmeden mekanlarınızı kullanmaya yardımı olan bir sistemdir. Kış bahçesi ve giyotin cam sistemi bulunmaktadır. Birçok alanda kullanılan otomatik pencere sistemidir.
Tentelik ve şemsiyelik kumaşlardır. %100 elyaftan boyalı akrilik iplik ile dokunmuştur. Blockout kumaş karartma sistemi ile kaplı seçenekleri mevcuttur.
Kış bahçesi evde, bahçede ve çatıda kullanılır. Kapalı ve camlı mekan olarak kullanılır. Giyotin cam pencere, oda bölme, çatı teras, balkon, havuz kenarları, kış bahçeleri, ve pergola tente gibi yerlerde rüzgar kırıcı olarak kullanılır.
Isı yalıtımı yapar. Ses yalıtımı sağlamaktadır ve rüzgardan korur. Otomatik kullanımı vardır ve havalandırma sistemine sahiptir. Cam korkuluk görevi yapmaktadır ve konfor sağlamaktadır.
Kurumsal, endüstriyel ve ev tipi projelere stil getirmektedir. Doğru kullanım şartlarında uzun ömürlere sahiptir. 5 yıl garantilidir. Blockout ise ışık, ses ve ısı yalıtımı sağlar. Alev yürütmez, suya karşı dayanıklıdır ve ışığı filtreleyebilir. 5 yıl garantilidir.
Çift tarafa açılan tente daha çok büyük bahçeler için kullanılır. Restaurant, cafe ve barlar için tercih konusudur. Genellik olumsuz hava koşullarından korunmak için kullanılır. Bahçe, teras ve otel gibi birçok yer kullanımında dahildir.
Ürünler arızalandığında firmamızı arayarak bize bilgi vermeniz yeterlidir. Servis elemanlarımız “3 İş Günü” içerisinde gelip üründe olan sorunu gidereceklerdir. Yerinde müdahale edilemeyecek bir arıza söz konusu olduğunda tenteniz sökülerek “7 İş Günü” içerisinde arıza giderilerek yerine monte edilir. Garanti kapsamı dışında olan ürünlerde de servis hizmeti vermeye devam etmekteyiz.
Kullanacağınız pergola ve Zip Perde sistemi ile sıcak ve bunaltıcı havadan kurtulabilirsiniz. Kolay kullanışları sayesinde tercih edilirler. Hangisini kullanacağınıza sizin karar vermeniz gerekir.
Ürünlerimiz özel olarak üretildiğinden dolayı, tentenin yapılacağı yerin ölçülerine göre fiyatta karar verilir. Firmamız ile iletişime geçerek fiyatlar konusunda bilgi alabilirsiniz.
Pergola sistemi kullanıldığı kumaş ile güneşi engeller, ısı yalıtımı sağlar ve alev yürümez. Bu yüzden kumaşın 5 yıl solmama özelliği vardır. En az 5 yıl rahat rahat kullanabilirsiniz.
İtalya menşeili Nice, Fransa menşeili Somfy ve Almanya menşeili Becker marka tüp motor ve entegre otomasyon sistemleri fabrikalarda da kontrol edilerek güvenilirliği garanti altına alır. Tente ve panjurlarınızı kaliteli bir şekilde çalıştırır.
Zip perde, dikey veya dışa doğru açılabilen gölgelendirme ve rüzgâr perdesidir.
Ürünlerimiz sipariş dâhilinde özel olarak üretilen ürünler olması sebebiyle sizin vermiş olduğunuz veya firmamızdan yetkili elemanların mekanınıza gelerek belirlemiş olduğu ölçülere göre uygun ürün ve fiyat çalışması yapılarak belirlenir.
Firmamızdan satın almış olduğunuz her ürün konstrüksiyon olarak 2 yıl, akrilik kumaşlarda solmama garantisi 5 yıl, motor ve aksesuarlarda (kumanda, rüzgar sensörü vb.) ise 5 yıl garantimiz dahilindedir.
Pergola tente sisteminde yazın güneşten, açılır kapanır tavan özelliği ve su geçirmez oluşu ile yağmurdan koruma özelliği kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İsteğinize göre etrafını camla ve dikey stor perde ile kapatabilirsiniz.
Raylı Tente fiyatları metrekare bazında fiyatlandırması yapılır, metrekare fiyatları alanın büyüklüğüne göre, montaj yerine ve sistemin şekline göre değişiklik göstermektedir. Tüm tente modellerimiz ve daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.
Güneş ve yağmurdan koruma amacıyla tercih edilen manuel ve otomatik, iskelet ve kumaş rengini sizin belirleyebileceğiniz sistemlerdir.
%100 elyaf boyalı akrilik iplik dokuması ile üretilen özel bir kumaştır. Hava şartlarına karşı dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Su geçirmemesi özelliği ile yağmurlu havalarda da kullanılabilir. Gölge oluşturmasının yanı sıra hava geçirme özelliği de kullanım açısından tercih sebebidir. Farklı renk ve desen seçenekleri ile mekânların dış cephesine uyum sağlayarak estetik bir görünüm katmaktadır.
Pergola Tente sisteminde yazın güneşten, açılır kapanır tavan özelliği ve su geçirmez oluşu ile yağmurdan koruma özelliği kullanım kolaylığı sağlamaktadır. İsteğinize göre etrafını camla ve dikey stor perde ile kapattırıp sisteminizi kış bahçesi haline getirebilirsiniz.
Pergola sisteminde blockout kumaş kullanılmakta olup 3 katman özelliği ile güneşi % 100 engellemekte ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Kullanmış olduğumuz kumaş alev yürümez özelliği ile tercih sebebidir. 5 yıl solmama özelliğine sahiptir. Sistemde kullanılan konstrüksiyon alüminyum olarak imal edilir.
Modern ve estetik görüntü sağlar. Isıtma ve soğutmada enerji tasarrufu sağlar. Rüzgâra karşı dayanıklı olup güneşin zararlı ışınlarını filtreler. Kullanım sırasında şekli bozulmayan kumaş yapısı yırtılmaya ve uzamaya karşı dayanıklıdır.
Tente kumaşı bölgesel lekelenmelerde suya deterjan karıştırılarak yumuşak bir fırça yardımı ile yapılıp ardından durulama işlemi yapılmalıdır.
Daha çok kış hava şartlarında korunmak için polyester kumaş ile oluşturulan ürünlere verilen bir isimdir. Branda su geçirmez kumaş cinsi, güneş ve ışığa karşı her mevsim sizi korumak için hızlı kapalı alanlar oluşturmaya yarar.
Tente, uzaktan kumandalı motor ile açılıp kapanabilen, mekanları soğuk, yağmur, kar ve bunun gibi dış etkenlerden koruyan bir kapama sistemidir.
Bu sistemler mafsallı tente diye tabir edilen manuel tentelere göre pahalıdır, fakat işlevselliği kıyaslandığında çok daha ucuza gelmektedir. Tentenin asıl kullanım amacı olan dış etkenlere karşı koruma baz alındığında ucuz olan mafsallı tenteler bu konuda çok yetersiz kalmaktadır. Otomatik tente sistemleri ise dış etkenlere karşı tam bir çözüm sunmaktadır.
Öncelikle sistemde kullanılan malzemenin kalitesi ön plana çıkıyor. Tente motoru ve brandanın nereden temin edildiğinin yanı sıra en önemli unsurlardan biri alüminyum kalitesi (et kalınlığı, kalıbı, boyası) ve bunun yanı sıra montajın usta ellerce yapılması. Bu yüzden doğru bir sonuç için firma yetkilimizle görüşmenizi öneririz.
Sistemin yerine montajı büyüklüğüne göre 3 saat ile 2 gün aralığında değişir. Ama ölçülendirme, imalat ve montaj süresi yine projeye göre 7 – 15 gün aralığında değişir.
Öncelikle teknik ekibimizin gelip projelendirme için ölçüm yapması gerekmektedir. Daha sonra yapılan ölçümler neticesinde projelendirme ve bilgisayar ortamında resimlendirme yapılır. Fiyatlandırma ile ilgili görüşmelerden sonra imalata başlanır.
Mutlaka yapılan her değişiklik ve tadilat için izine ihtiyaç vardır. Ancak bu tamamen bulunduğunuz bölge ve işyerinizin konumu ile ilgilidir. Bazı yerlerde izinler çok kolay alınırken bazı yerlerde sorun çıkabilmektedir.
Fiyat konusu da kalite konusu gibi değişiklik gösterir. Yapacağınız şey fiyatları değerlendirirken işi vereceğiniz firmanın teknik donanım, altyapı ve gerekli bilgi ve beceriye sahip olup olmadığıdır.
Normal mafsallı manuel tentelerde kullanılan kumaşlar 60-70 gr/metrekare iken otomatik tentede kullanılan blockout kumaşlar 820 gr/metrekaredir. Kumaşın özelliği dolayısı ile su ve güneş ışınlarını geçirmez ve alev yürümeme özelliğine sahiptir. İyi montaj yapıldığı taktirde su ve soğuk geçirmez.
Otomatik tente motor ve kumaş 5 yıl diğer aksamlar 2 yıl imalatçı firma garantisi altındadır.
Telefon, faks, mail veya iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
Keşif işlemi (ölçü) için personelimiz size ulaştığında ilgili katalogları da sunacaklardır. Ya da bunları sitemizin ürün katalogları sayfasından dijital olarak indirebilirsiniz.
Şirketimizle iletişime geçtiğinizde, göndereceğimiz teknik elemanlar adresinizde keşif çalışması yapacaklardır. Bu işlem ücretsizdir.
Elbette. Fakat kimi uç durumlar için göz önüne alınması gereken noktalar olabilir. Bu konulardaki sorularınızı doğrudan şirketimize yöneltip en uygun çözümü öğrenebilir veya bir montaj elemanının adresinize gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Evet. Bu işlemde size yardımcı olabilmek amacıyla firmamızı arayarak gerekli bilgiyi edinebilirsiniz.
Bu işlem şöylece altı aşamaya ayrılabilir.
1. Keşif işlemi
2. Alınan ölçülere uygun hazırlanan teklifin müşteriye iletilmesi
3. Onaylanma süreci ve ön ödeme
4. Ürünün imalatı ve bütünü ile hazır hale getirilmesi
5. Kurulum ve müşteriye ürünü her şeyi çalışır halde teslim etme
6. Ödemenin yapılması
bölümünü inceleyebilirsiniz. Ayrıca, garanti koşulları iş bitiminde size yazılı bir belge olarak da sunulacaktır.
Kurulumun tamamen bitmesi ve ödemelerin yapılması şirketimizin ilgili müşteri ile bağının kopması anlamına gelmez. Dothrak Yapı müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir şirkettir. Kurulumdan sonra, herhangi bir konudaki sorunuz için doğrudan bize ulaşabilirsiniz.
Türkiye’nin her ilinde ve tüm dünyada bayilere proje ve montaj bazlı satış faaliyetimiz bulunmaktadır.
Evet. Detaylar için lütfen telefon/mail yolu ile bilgi alınız.
İletişim formunu doldurarak uzman kadromuzdan konu ile ilgili detaylı bilgiyi alabilirsiniz.
İşin ortaya çıkmasından sonra, detaylar göz önüne alınarak teklifte bu süre belirtilir.
Nakit veya çek. Ödemenizi banka havalesi veya EFT yolu ile gönderebilirsiniz.
Teklifler genelde USD, kiminde de EURO olarak bildirilir. Ödeme ise müşterinin tercihini kalmıştır, ister USD, EURO isterse TL olarak ödeme yapabilirsiniz.
Tüm dış yaşam alanlarınıza yönelik Tente, Kepenk, Perde, Cam sektörlerinde ürün ve mühendislik hizmeti veriyoruz.
Kurulumu tamamlanan ürünler dikkatli bir kalite kontrol testinden geçirilir. Bu testi geçmeden müşterinin kullanımına sunulması söz konusu olamaz.
İç mekan stor perdelerime motor takmanın yararı nedir?
İç mekan dekorasyonunuzu günlük faaliyetlerinize göre değiştirirseniz ve stor perdeleriniz veya kumaş perdeleriniz daha uzun süre dayanır. Hem özel hayatınızın gizliliğini koruyacak hem de güneşin mobilyalarınızı etkilemesini önleyeceksiniz. Nazik bir şekilde çalıştırıldıkları ve onlara dokunmak zorunda kalmadığınız için stor perdeleriniz uzun süre dayanacak ve kısa sürede kirlenmeyecektir.
Tüm yapmanız gereken güneş sensörü takmak. Montaj için elektrik kablosuna ihtiyaç duyulmamaktadır ve güneş enerjisiyle çalışmaktadır. Siz dışarıda olduğunuzda bile jaluzilerinizin kapatılmasını kumanda edecektir.
Tabii ki, çünkü kullandığımız otomasyon sistemleri sayesinde sistem ile kumanda noktası arasında kablo gerekmez.
Kesinlikle hayır. Kurulumunu yaptığımız sistemler mevcut yapılara da yenileme işlemlerindeki kadar kolay bir şekilde takılabilmektedir.
Evet, çoğu durumda, borunun iç çapı en az 70mm olduğu sürece bunu yapabilirsiniz. Erişebildiğiniz bir elektrik kaynağı olmadığı takdirde size kablosuz motor çözümleri de sunmaktayız.
Tentenize motor takarak onu otomatik hale getirmeniz ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz ekstra bir yaşam alanı kazanmanızı sağlayacaktır.
Otomasyon sistemlerimiz, basit katlanır kollu tentelerden en karmaşık kasetli modellere kadar çoğu dış mekan tentesine takılabilmektedir. Hatta güneş alçaldığında aşağıdan gelen güneş ışınlarından korumak için tente saçağının indirilebildiği bir çözüm de bulunmaktadır.
Kablolu bir sistemde kumanda, komutlarınızı motora ileten elektrik kabloları yoluyla motora bağlanmaktadır. Bu geleneksel ev otomasyonu çözümüdür. Bu durumda, kumanda ünitesi motorun yanına monte edilmektedir. Kablosuz sistemde komutlar radyo dalgalarıyla iletilmektedir. Motor ile kumanda arasında elektrik kabloları bulunmamaktadır.
Evet. Tek bir uzaktan kumanda kullanarak panjurları ve güneşten koruma donanımlarınızı gruplar halinde veya ayrı ayrı kumanda edebilirsiniz.
Evet, çoğu durumda yeni veya mevcut panjurlarınızın motorizasyonu ve otomasyonu mümkündür.
Tabii ki. Tüm yapmanız gereken bir radyo alıcısı eklemek ve daha sonra uzaktan kumandanızın tüm rahatlığından faydalanabilirsiniz.
Çoğu iç mekan perdesine motor takılabilir: katlamalı perdeler, balon perdeler, stor perdeler, alüminyum veya ahşap jaluziler, düz perdeler ve dahası.
Tek bir uzaktan kumanda ile stor perdelerinizden panjurunuza kadar evinizdeki tüm motorlu sistemleri çalıştırabilirsiniz.
Sipariş ettiğiniz Pergola “15 İş Günü” içerisinde nakliye edilir. Ürün demonte bir şekilde size gönderilir. Montaj işlemi için ekiplerimiz gelir ve montajını yaparlar.
İstanbul dışına maksimum 72 saat içinde müdahale ediyoruz.
Pergola üzerine isteğe bağlı olarak rüzgar ve yağmur sensörü ekleyebiliriz.
Pergola üzerinde RAL kataloğundan seçeceğiniz bütün renkleri uygulayabiliyoruz. Talebiniz doğrultusunda ahşap desenli olarak boyama da yapılabilmektedir.
Pergola 25 kg/metrekare kar taşıma yüküne sahiptir. Pergola Tente sistemi 90 km/saat rüzgara dayanıklıdır.
Motorun güç ünitesi için panjur kutusunda boş kablo yolu bırakınız. Uzaktan kumanda kontrollü modelleri seçerseniz kontrol ünitesi için boş kablo yolu bırakmanıza gerek kalmaz.
Sarmal kapı, daraba vb. gibi birçok isimle anılan dikey çalışan bir kapı modelidir. Roller shutter olarak İngilizce literatürde adlandırılır. Kepenk üst tarafında bulunan motor şaftının dönmesi ile kepenk lamellerinin bunun üzerine sarılması sonucu açılıp kapanma işlemi yapar. Garaj kapılarından dükkân kapılarına kadar birçok yerde çok farklı şekillerde kullanılır. Ev camları için panjur tipi sarmal kapılar da mevcuttur.
Gereğine göre güneşi ve rüzgarı önlemeye, ışığı azaltmaya yarayan, açılır kapanır dar ve yatay tahtadan plastikten veya metal gereçlerden yapılmış, pencereye takılan kapatma düzeneğidir. Özellikle çok rüzgarlı ve fırtınalı bölgelerde panjurların camdan daha dayanıklı olmaları nedeniyle camların kırılmaya karşı korumasıdır.
Panjur yapılacak doğramanın veya alanın ölçüsü en ve boy olarak alınır. Boy ölçüsüne 80cm ilave edilir. Yapılacak alanın metrekaresini bulmak için en ve boy çarpılır ve ay bazında revize edilen fiyat listesinden ilgili ürünün fiyatı müşteriye sunulur. Ölçülerinizi bizimle paylaşarak fiyat bilgisi almak için lütfen arayınız.
Tasarım ve dekor bakımından esneklik sağlarken, çelik güvenlik kapıları sürgülü cam kapılar aksine, zorla giriş nerdeyse imkansız hale gelir. Galvanizli çelik kapı, garajlar, hastaneler ve hatta bankalar için kullanılmaktadır.
Otomatik kepenk mekanınıza uygulandığında bir çok fayda sağlamaktadır. Otomatik kepenk sistemleri hırsızlık olaylarına karşı canınızı ve malınızı korur. Mekanınızı toz, yağmur suyu, güneş ışınları vb. doğa unsurlarından korur.
Otomatik kepenk fiyatları için kepenk yaptırmak istediğiniz mekanın en ve yükseklik ölçülerini bize bildiriniz. Çok kısa sürede fiyatı tarafınıza bildiririz. Kepenk fiyatları kullanılan profillere göre farklı olduğundan ölçülerinize göre kullanılabilecek profillerden fiyat çıkarılır.
Panjur sistemleri mekanınıza ısı yalıtımı sağlamaktadır. Uzaktan kumanda sistemi sayesinde kolay kullanım imkanı sağlar. Yapımında ve montajında kullanılan malzemelerin sayesinde ısı, ses ve ışık izolasyonu sağlayarak bütçenize destek olur.
Garaj kapıları hem manuel hem otomatik olarak çalıştırılabilir dikey açılıp kapanabilen sistemlerdir. Tüm modeller yay mekanizmasıyla güçlendirilmiştir. Bu şekilde kapı açmak için gereken tork gücü azaltılır ve el veya motor uygulamasını kolaylaştırır. Otomatik garaj kapılarında en çok tercih edilen açma/kapama yöntemi kumanda sistemidir. Sanayi ve üretim depolarında kullanılan büyük çaplı otomatik garaj kapılarının aktivasyonu ve açma/kapama işlemleri genellikle buton ile yapılır. Son zamanlarda maliyet açısından yüksek olsa da, cep telefonu komutlarıyla açılan kapılar kullanılmaya başlamıştır.
İş yeri ve kullanıldıkları mekanda güvenliği sağlar, uzaktan kumanda yardımıyla işlerinizde kolay kullanım sunarlar.
Kullanılacağı malzemenin, mekanın en ve boy ölçülerine göre farklılık göstermektedir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kepengin uzman teknik kadromuz tarafından tespit edilen arızasına göre sorun giderilerek kepenk tamiri yapılır.
Otomatik Motorlu Kepenk ürünleri genel olarak kullanıcı hatalarına bağlı arıza verir. Kullanıma bağlı arıza vermesi pek mümkün değildir. Motorlu kepenk motorlarında termik denilen motoru aşırı ısınmalarına karşı koruyan bir sistem mevcuttur. Motor ısındığında termik sistem devreye girer, motoru bloke eder ve motor soğuyana kadar çalışmaz.
Yapılan sözleşme haricinde müşteri tarafından talep edilen ilave ürün ya da hizmet için alınan ücrettir.
1. Uzaktan kumandanın çalışıp çalışmadığını kontrol ediniz. Kumanda üzerindeki butona basıldığında ışık yanmıyorsa veya zayıf yanıyorsa pilini değiştiriniz. Kepenk buton veya anahtarlı şalterle çalıştırılıyorsa elektriği kontrol ediniz.
2. Şebeke elektriğinin olup olmadığını kontrol ediniz. Ana sigortaları, kepenk sigortalarını, elektrik kablolarını, kumanda panosundaki sigortaları kontrol ediniz.
1. Elektrik kesintilerinde kullanılan manuel fren boşaltma sisteminin tam olarak kapalı olduğundan emin olunuz.
2. Kepenk paletlerinin herhangi bir engele takılmadığından emin olunuz. (tabela, kaplama, tente, vs.) Bazı durumlarda kepenk montajından sonra yapılan tabela, kaplama, sıvama vs. manuel mekanizmanın sıkışmasına neden olmaktadır. Önleminizi alınız.
3. Şebeke voltajının düzenli olup olmadığını kontrol ediniz.
4. Kepenkte opsiyonel olarak kullanılan merkezi mekanik kilit konumunu kontrol ediniz.
Kepenk sistemleri daha çok güvenliğin ön planda tutulması istenen uygulamalar ile standart dışı genişlik veya yükseklik (8mt ve üzeri) değerlerine sahip endüstriyel sarmal kapılarda et kalınlıkları 1,5mm kadar arttırılarak uygulanır.
Kepenk paletlerinin iç kısmına poliüretan dolgu malzemesi uygulanır. Isı izolasyonlu veya izolasyonsuz olarak tercih yapabilirsiniz.
Kullanım alanına ve amacına göre 39 mm – 120mm aralığında farklı genişlikte palet modelleri mevcuttur.
Kepenk mağaza ve işyerlerinizin güvenliğini sağlar. Mekanınıza estetik, size kullanım kolaylığı getirir.
Otomatik Çelik Kepenk, günümüz koşullarında gerek ev gerekse iş yerinin güvenliği ve dış ortam izolasyonu açısından kullanılan çelik kanatlardır.
Otomatik Kepenk, eski kepenklere nazaran daha kolay açılabilen kepenklerdir.
Hırsızlığa karşı canınızı ve malınızı korur, toz, güneş, soğuk ve sıcaktan yalıtımı sağlar. Şifreli uygumalar sayesinde ekstra güvenlik sağlar. Darbelere ve patlayıcı maddelere karşı oldukça dayanıklı olup ısınma ve yalıtım giderlerinizde %50 oranında tasarruf sağlar. Uzaktan kumanda edilebildiğinden kolay kullanım olanağı sunar.
Diğer kepenk türlerine göre çok daha güçlü bir malzemeden üretilmiş olup kırılmaz ve yanmazlık normuna sahiptir.
İstanbul içinde 39 ilçede; Arnavutköy, Ataşehir, Ataköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bahçeşehir, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Beykoz, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenkent, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Halkalı, Kartal, Kağıthane, Kadıköy, Kayaşehir, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sarıyer, Şile, Şişli, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sultangazi, Tuzla, Üsküdar, Ümraniye, Yeşilköy, Zeytinburnu olmak üzere tüm semt, mahalle ve yerlere Tente, Kepenk, Perde, Cam ürünlerinin hizmet ve garantisini vermekteyiz.
Evet, kredi kartı ile tamir işlemini kapıda ödeme seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz.
Keşif ücretsizdir. Sizden keşif ve fiyatlandırma sonrasında hiçbir ücret talep edilmeyecektir.
İster tamirat ister imalat olsun kullanılan tüm parçalar orjinal olup, ISO, TSE kalite belgelerine sahip olup orijinal niteliği taşımaktadır.
Şirketimiz tüm servis, destek ve diğer konularda hafta içi 08:00 – 18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Ürünler fatura tarihinden itibaren 2 yıl süre ile montaj hatalarına karşı firma garantisi altındadır.
İhtiyaç duyulan ürünler ile ilgili teklif oluşturulabilmesi amacıyla gerekli bilgiler mevcut değil ise İstanbul il sınırları içinde ücretsiz keşif yapılmaktadır.
Talep edilen ürüne göre öncelikle genişlik ve yükseklik ile birlikte kullanım sıklığı ve kullanıcı miktarı bilgisi yeterli olacaktır.
Bize ulaşın ve size uygun perde konusunda bilgilendirmelerin yanında fiyat alınız. Onayınızın ardından ürün size kargo edilir veya kurulum teknik ekibimizce yapılacaksa onlar tarafından adresinize getirilir.
Telefon, mail veya iletişim formu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bizim çalışma sistemimiz, müşterimize ve onların gereksinimlerine uygun perdeyi özel olarak hazırlamak olduğu için sitemiz üzerinden “sepete ekle” tarzında satış yapmıyoruz.
Değişkenlik gösterse de Türkiye, İtalya, Belçika, Fransa menşei malzemeler kullanıyoruz. Son teknoloji ve yüksek kaliteden taviz vermiyoruz.
Elbette. Gerekli bilgileri bizden alabilirsiniz. Bazı sistemlerin ise profesyonel ekiplerce kurulması gerekir.
Sitemizde bulunan tüm ürünlerimiz sizin belirttiğiniz ölçülerde imal edilmektedir.
Ürünlerimizin tamamı orijinal ve 1. sınıf malzemelerden yapılmaktadır. Bu sebepten bizlere güvenebilirsiniz.
Almış olduğunuz ürünün tavana ve kornişe montaj aparatları fiyata dahildir.
En ve boy ölçülerini bize mail veya telefon yoluyla bildirdiğinizde size fiyat için aynı gün içerisinde dönüş yapıyoruz.
Perdelerinizin için genişlik ve yükseklik bilgilerini tarafımıza bildirmeniz yeterli olacaktır.
Otellerde, konutlarda, ofislerde, hastanelerde, okullarda ve kış bahçesi mekanlarda tercih edilmektedir.
Modellerimizin hepsi iç ve dış alan olarak entegre sistemler olduğundan hali hazırda takılı olan camlarınıza kolaylıkla uygulanabilir.
Perde modellerimizin hepsi, tüm doğrama türleri (Plastik, Ahşap, Alüminyum) ve markaları için uygundur.
Otomatik Stor Perde, Fermuarlı Zip Perde, Tansiyonlu Perde, Dikey Panjur Perde, Dikey Jaluzi Perde olacak şekilde cam yüzeyine dış kısmından monte edilen perde sistemleri imal ediyoruz.
Yerinde ilgili kontroller yapıldıktan sonra uygulanmış sisteme göre teknik ekibimizin yaptığı inceleme ve arıza tespiti sonucu müşterinin de onayı ile birlikte ürünün tamir sürecine başlanmaktadır.
Hayır, kesinlikle zor değil. Yapmanız gereken tek şey kumandanızın açma ve kapama tuşlarını kullanarak Zip Perde sisteminize dilediğiniz hareket komutunu vermektir.
Hayır. Sistem mekanizmasının bulunduğu kısım 10cm, perdenin hareket ettiği kısmın genişliği ise sadece 4cm yer kaplamaktadır.
Sistemin kurulum süresi 20 dakikadır. Bundan sonra yapılacak tek şey görüntünün perdeden kontrolüdür.
Otomatik perdenizi açık veya kapalı alanda her türlü sunum, değerlendirme, sınav ve yarışmalarda kullanılabilir, çalışma veya projelerinize uyarlayabilirsiniz.
Ürünler size özel ölçülerde üretilmektedir.
Ürünlerimiz %100 müşteri memnuniyetini kapsar. Memnun kalmadığınız ürünler iade şartları kapsamında garantimizdedir.
Bütün Perde ürünlerimizin montaj, tamir ve bakım servisini veriyoruz.
Dikey Stor uzaktan kumanda ile çalışan bir rüzgâr perdesidir. Mikro delikli kumaş olması özelliği ile içerden dışarının görünmesini sağlar. Isıyı engellemenin yanı sıra manzaranızın da kapanmamasını sağlar. Güneş ışınlarından, rüzgar ve hafif yağmurdan koruma özelliği vardır.
Konut Balkonları, Teraslar, Kış bahçeleri, Cafe – Restaurantlar, Oteller, Pastaneler, Mağaza vitrinleri vs. tahsis edebileceğiniz her alanda uygulayabilirsiniz.
Evet yapılır, ölçü alma esnasında oval balkondaki birleşme açıları, açı ölçüm cihazları ile tespit edilir, alınan açılar imalat sırasında profilde, alınan derece ile kesilir ve alüminyum profiller birleştirildiği zaman balkondaki yuvarlak şekli almış olur. Aynı teknik diğer açılardaki balkonlar için de kullanılmaktadır. Katlamalı Cam Balkon sistemi her şekil ve açıdaki balkona uygulama yapabilmektedir.
Katlamalı Cam Balkon uygulaması, kanatların tümü içeriye açılabildiği için, kapalı iken dışarıda kalan bölüm, camlar içeri katlanınca içeride olacağı için temizlik çok rahat aynı zamanda balkonun içinde kalacağı için güvenlidir.
Katlamalı Cam Balkon sistemleri, genel olarak yalıtım amaçlı sistemler değildir. Ancak gelişen teknik imkanlar ve talepler sonucunda, Katlamalı Cam Balkon sistemleri %85 oranında yalıtım oranına ulaşmış durumdadır. Su tahliye bölmesi sayesinde, profil içinde kalan yağmur suyu dışarı atılmaktadır. Cam arası şeffaf fitillerin çift taraflı iç ve dışta kullanımı ile rüzgar, ses ve toz yalıtımında en üst düzeye ulaşılmıştır. Camların birleşme noktalarındaki alüminyum kapaklar kademeli oluşu ile dış etkenlere karşı geçişi engeller.
Yalıtım konusunda yapılan ileri çalışmalar, sistemi daha kullanışlı hale getirmiştir. Ancak ısı cam özelliği olmayan sistemlerde tek cam kullanılması, tamamen katlanır olması sebepleri ile evlerin içine dahil etmek için çok uygun değildir. Fakat müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, kendilerine gerekli teknik bilgi verilerek benzer uygulamalar yapılmıştır.
Temperli camın özellikleri; kırılma halinde camın zar büyüklüğünde küçük kütleli parçalara ayrılmasıdır. Temperleme işlemi aynı zamanda camın gücünü ve ısıl gerilimlere karşı direncini arttırır. Bu da darbelere karşın diğer camlara oranla 4 – 5 kat daha fala mukavemet kazanılması demektir. Bir nevi güvenlik camı da denilebilir. Halk dilinde temper, temperli, securit, temper glass diye de adlandırılır. Otomobil camlarıyla aynı özelliğe sahiptir. Katlanır Cam Balkon sisteminde, rüzgar etkisi ile camlarının kırılması veya doğramanın sökülmesi mümkün değildir.
Katlamalı Cam Balkon sistemi, İmar mevzuatına uygundur. Hiç bir şekilde bir izin veya ruhsat gerekmeden yapılabilir, bu konu ile ilgili danıştay kararı bulunmaktadır. Katlanır ve tamamı açılabilir bu sistem güvenle uygulanabilir.
Cam Balkon sistemi her tür balkona uygulanabilir mi?
Her şeyden evvel Cam Balkon sistemleri yasaldır ve imar mevzuatına uygundur. PVC sistemlerinin balkonlarda kullanılması ise yasal değildir. Çoğu yerde apartman sakinleri ve belediyelerle sorun çıkmasına neden olmaktadır. Bununla birlikte yalıtım değerleri bakımından Cam Balkon sistemleri PVC sistemlerine göre daha üstün özelliktedir.
Katlanır cam sistemlerinde cam paneller balkon içerisine 90 derecelik bir açıyla toplanabildiği için panellerin dış yüzeyleri balkon içinden rahatlıkla temizlenebilir. Ancak katlanır camların haricinde kullanılan sürgülü kayar cam sistemleri, camlar katlanmadığından dolayı cam araları ile dış taraflarını temizlemek çok da kolay değildir.
Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar, güneş ışığına karşı mercek görevi görmekte ve almış olduğu ısıyı balkon içerisine vermektedir. Ayrıca rüzgarın dış duvarlara gelmesine engel olduğu için evin çok daha çabuk ve kolay ısınmasını sağlamaktadır. Cam Balkon yapıldıktan sonra balkona bakan odaların ısı değerlerinde ciddi oranda artış gözlenmiştir, bu nedenle yakıt giderlerinde tasarruf sağlamaktadır.
Cam Balkon sistemlerinde temperli ve lamine güvenlik camları kullanılmaktadır ayrıca altta ve üstte birbirinden bağımsız çalışan kilitler kullanılarak küçük çocuklarınızın sistemi kolayca açmaları engellenmiştir.
Balkon camlama için paslanmazlık çok önemli bir konudur. Cam Balkon sistemimizde rulmanlar paslanmaz çeliktir. Ayrıca sistemin tümünde kullanılan parçalar dış iklim şartlarına dayanıklıdır.
Cam Balkon sistemimizde kullanılan tüm camlar 8mm veya 10mm temperli camdır. Yüzeysel darbelere ve rüzgâra karşı dayanıklıdır.
Cam Balkon sistemlerimiz arasında cephe camlama için kullanılan cafe ve facade sistemleri herhangi bir eşik profili olmadan uygulanmaktadır. Dolayısıyla iki farklı bölümü istenildiği gibi birleştirme imkân tanımaktadır.
Cam Balkon sistemleri güvenlik unsuru ön planda tutularak üretilmiştir. Camlar 3m yüksekliğe kadar tam verimli şekilde çalışmaktadır. Bundan daha fazla yüksekliklerde camların güvenlik sorunu olmamasına rağmen camlar arasında kayıt olmadığı için şiddetli rüzgârlarda camlar titremekte içeri rüzgâr ve yağmur almaktadır.
Ekiplerimiz evinizde yapılan değişiklikten sonra teslim aldığı balkonu aynı şekilde teslim edecektir. Size yalnızca balkon keyfini çıkarmak kalacak.
Projenin büyüklüğüne ve yerin durumuna bağlı olarak farklı hesaplama yöntemleri uygulanmakla birlikte genel olarak metrekare hesabı yapılmaktadır.
Fiyatı seçtiğiniz sisteme göre değişmektedir. Sistemlerde kullanılan, kilit, rulman, alüminyum ve aksesuar çeşitlerine göre fiyat farkı vardır.
Standart, füme, bronz, mavi, yeşil olarak renk çeşitleri mevcuttur.
Sözleşme yapıldıktan itibaren “7 – 15 İş Günü” içerisinde montaj ve teslimatı yapılmaktadır.
Hava şartlarından etkilenmez. Sistem hiçbir şekilde içeriye yağmur, kar, vs. almaz.
Cam bir pencerenin en önemli elemanlarından birisidir. Çünkü pencerenin ısı yalıtım değerinin iyi ya da kötü olmasını etkileyen en önemli eleman camdır. Çift cam ünitelerinde kullanılan ısı kontrol camları sayesinde çok daha yüksek yalıtım değerleri sağlamak mümkündür. Günümüzde ısı yalıtımı daha yüksek pencereler için üçlü cam kullanımı da yaygınlaşmaya başlamıştır. Ülkemizde kullanımı az da olsa Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, Argon gaz dolgulu camlarda ise yalıtım değeri en iyi seviyededir. Cam alırken dikkat etmeniz gereken diğer önemli bir husus ise garanti süresidir. Camlarda garanti süresi 10 yıldır ve bunun geçerli olması için garanti belgenizi mutlaka alınız.